Wiosna coraz bliżej, a co za tym idzie, zbliża się czas, kiedy z przyjemnością wsiądziemy na nasze rowery i pojedziemy tam, gdzie nas koła poniosą. Zanim jednak zaczerpniemy przyjemności z przejażdżki rowerowej, warto wykonać przegląd naszego jednośladu. Podczas wiosennego serwisu dobrze jest sprawdzić, czy wszystko dobrze działa, napompować opony, naoliwić łańcuch, tak by mieć pewność, że wszystkie elementy są sprawne, a jazda na rowerze będzie bezpieczna. Przeprowadzając wszelkie czynności związane z konserwacją roweru, warto ustawić rower w pozycji pionowej. Takie ustawienie umożliwia wygodny i łatwy serwis. Najczęściej w tym celu opieramy rower o ścianę lub korzystamy z tzw. stopki rowerowej. To jednak nie jest najlepsze rozwiązanie – rower nie jest dostatecznie stabilny, a dostęp do części elementów jest dość utrudniony. Wykorzystując takie metody, ryzykujemy przewróceniem roweru, a co za tym idzie, jego zarysowaniem, lub uszkodzeniem osprzętu. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie roweru na stojaku serwisowym. Urządzenie to utrzymuje rower w stabilnej pozycji, umożliwiając nam dotarcie do roweru z każdej strony. Podczas jakich prac serwisowych przyda się rowerowy stojak serwisowy i jaki rodzaj najlepiej się sprawdzi?

Kiedy warto skorzystać z rowerowego stojaka serwisowego?

Lubisz majsterkować przy rowerze i część napraw przeprowadzasz we własnym zakresie? Zatem wiesz zapewne, jak kłopotliwe bywa wykonanie niektórych czynności bez czyjejś pomocy lub… dodatkowej ręki. Podczas regulacji przerzutek, hamulców, czy podczas napraw napędu konieczne jest uniesienie tylnego koła, aby móc swobodnie zakręcić korbą. W czasie wymiany dętki lub opony również wygodniej będzie w momencie, gdy rower będzie zawieszony. W takich chwilach stojak serwisowy do roweru staje się najlepszym rozwiązaniem.

Stojak serwisowy w samoobsługowej stacji naprawy rowerów

Dla miłośników dwóch kółek, którzy sporadycznie przeprowadzają naprawy swojego roweru, profesjonalny stojak prawdopodobnie będzie zbędnym wydatkiem. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z samoobsługowej stacji naprawy rowerów, w której znajduje się nie tylko stojak serwisowy, ale także wiele narzędzi, które przydadzą się podczas naprawy roweru.